Bankacılık Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Bankacılık Bölümü, hedefinde bankacılık alanında eğitim almak isteyen gençlerimiz için son derece önemli...

Bankacılık Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Bankacılık Bölümü, hedefinde bankacılık alanında eğitim almak isteyen gençlerimiz için son derece önemli ve doğru bir seçenek. Üniversite 1930 yılında eğitim hayatına başlamış olup, günümüzde uluslararası statüsü sağlam olan, son derece önemli bir üniversitedir. Ülkenin ekonomiye yön veren önemli kurumlarından biridir. Mezunları ülkede ve dünya genelinde önemli yerlerde, özellikle bankacılık sektöründe tepe noktalarında bulunmaktadır. Son derece kaliteli ve avantajlı bir bankacılık eğitimi almak isterseniz, yapmanız gereken bu seçkin üniversite ve bankacılık bölümü hakkında öğrenci danışmanlarımızdan bilgi almanız. Eurostasr Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı olarak size bir telefon yakınlığında olduğumuzu da kesinlikle unutmayın.

Bankacılık bölümü, okulun yedi fakültesinden biridir. Fakülteler, turizm yönetimi, inovasyon yönetimi, işletme yönetimi, ekonomik sibernetik fakültesi, pazarlama ve uluslararası iktisat fakülteleri ve dil eğitimi verilen hazırlık fakültesidir. Eğitim dilleri İngilizce ve Rusça dır. Öğrencilerin dil seviyelerine önem verilmektedir ve özellikle yurtdışından gelen öğrencilerin derslerde geri seviyede olmaması için hazırlık sınıfından programlı bir eğitime alınırlar. Bankacılık bölümü, ülkemizden ve yurtdışından çok sayıda ülkeden öğrencilerin dikkatini çekmektedir. Mezun olduktan sonra, direk bir alanda çalışmak isteyen gençler için bu bölüm idealdir. Çünkü, bu bölümden mezun olan öğrenciler direk banka ve benzer finans kurumlarında görev alabilirler. Tabi bu noktada, denklik açısından geçerli bir diplomanın önemi de büyüktür. Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Bankacılık Bölümü ve üniversitenin diğer bölümleri, Bir Avrupa Üniversitesi olarak tüm kıta ülkelerinde geçerli olan diploma vermektedir.

Bankacılık bölümü, matematik dersleri ve ekonomi dersleri yoğun olan bir bölümdür. Genel olarak öğrencilerin gördükleri dersler, matematik, iktisat, hukuk, istatistik, muhasebe, kredi politikaları, yatırım bankacılığı, finansal piyasalarda modelleme ile tahmin dersleri, merkez bankacılığı dersleri, ticari bankalarda finans idaresi, banka muhasebesi ile raporlama dersleri, mali hukuk ile vergi politikaları derslerinde donanımlı eğitim alırlar. Öğrenciler lisans senelerinde, Ukraynalı ya da yabancı diye kesinlikle ayrılmadan, az kişilik sınıflarda, hocaların yakından ilgilendiği bir şekilde eğitimlerini alırlar. Üniversite uluslararası eğitim kurumları ve derneklerle yakından ilişkilidir. Önemli akademisyenler sıkça üniversite bünyesinde yapılan etkinliklere katılırlar. Buna önemli banka ve finans firmalarının ceoları da dahildir. Bu bağlantılarla öğrenciler başarılarını gösterme şansını elde eder.

Harkov Kentinde bulunan üniversite, altyapısı sağlam bir kampusa sahiptir. Kaliteli eğitim binalarının yanında, kütüphaneler, bilgisayar donanımlı çalışma alanları, sosyal yaşamın aksamaması için sosyal tesisler ile sanat salonları, sağlık merkezi, dinlenme alanları ve çok sayıda yurt ile öğrencilerin ihtiyaçları kapsamlı şekilde düşünülmektedir. Bu üniversitede kendinizi özel hissedeceksiniz, değerinizi bilen bir üniversitede eğitim alacaksınız. Mezun olduktan sonra, birçok ülkede çalışma olanaklarını değerlendirebilirsiniz. Ukrayna ya da ülkemizle sınırlı olmak zorunda değilsiniz. YÖK denkliği ile diplomalarınızın elbette ülkemizde de geçerli olacak.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!