Bilişim Sistemleri Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi bilişim sistemleri bölümü, gençlerimizin kariyer olanaklarına, gerçekten avantajlı şekilde başlayacakları,...

Bilişim Sistemleri Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi bilişim sistemleri bölümü, gençlerimizin kariyer olanaklarına, gerçekten avantajlı şekilde başlayacakları, yeni nesil eğitimi yakalayacakları önemli bir bölüm. Genel anlamda, Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi hakkında bilgi vermek gerekirse, bu seçkin eğitim kurumu 1930 yılında kurulmuştur. Günümüzde, ekonomi eğitimi konusunda okul, ülkenin en önemli otoritesidir. Özellikle Doğu Ukrayna Bölgesin de ekonomi eğitimi deyince akla gelen tek okuldur. Bugüne kadar gerek ülke içinde, gerekse ülke dışında, yurtdışında sayısız uzman yetiştirmiştir. Bunlar, günümüzde, ekonomiye yön veren isimler haline gelmiştir. Gözde bir bölüm olan bilişim sistemleri bölümü, ekonominin modern bilişim uygulamaları ile harmanlanmasını sağlamaktadır.

Bilişim sistemleri bölümü, öğrencilerimizin sınavsız olarak kabul edildiği bir bölümdür ve üniversitenin geneli için de bu kural geçerlidir. Eğitim yılı dört senedir. Bir lisans programı olarak, öğrencilerimiz lise eğitimlerinden sonra, diplomaları ile başvurabilirler. Bu bölümde devam eden dersleri yüksek lisans programlarında da göreceksiniz. Dört senelik lisans eğitimlerinde, bilişim sistemleri bölümü bünyesinde öğrenciler, iktisada giriş, işletme ilkeleri, matematik, genel muhasebe, pazarlama yönetimi, bilişim hukuku, proje yönetimi, yeni iletişim teknolojileri, işletme fonksiyonları, istatistik, işletme bilgi sistemleri, muhasebe yazılımları, işletme analitiği, algoritmalar ve programlama, veri tabanı sistemleri, marka ve yönetimi, örgütsel yaklaşımlar, sistem analizi ve tasarımı, internet ve web programlama gibi ekonominin temel eğitimlerinin bilişim sistemleri ile harmanlaması noktasında verilen mükemmel ve dolu bir eğitimdir.

Bu bölümün amacı nedir. Bilişim sistemleri bölümü, gençlerin kariyerlerinde, işletmelerin ve kişilerin yaşanılan toplumda veya toplumlarda, katkısı olacak şekilde, bilgi üretme, bilgileri depolama, erişme ve paylaşma gereksinimlerinin karşılanması işlemlerini yapabilmelerinin sağlanmasıdır. Bu noktada, uygulama için gerekli yöntemler, işlemler, sistemlerin oluşturulması, planlanması, tasarlanması ile kurulması işlevlerini öğrencilerin yapabilmesi amaçlanmaktadır. Bölümden mezun olan gençler, ekonomik bilişim sistemleri alanında son derece donanımlı hale gelirler. Bu sayede, modern sistem eğitimlerini önemli işletmelerde kullanabilirler.

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi, bu seçkin bölümü de dahil olmak üzere, Bologna esaslarına uygun eğitim vermektedir. Üniversitenin bir Avrupa Üniversitesi olduğu unutulmamalıdır. Mavi diploma ile mezun olmak demek, öğrencilerimizin dünya çapında, özellikle Avrupa Ülkelerinde kariyerlerine başlama olanaklarının olması demektir. Çeşitli Avrupa Üniversitelerinde master eğitimi olarak eğitimlerine devam edebilirler. Ayrıca bu üniversiteden birçok farklı kuruma yatay ya da dikey geçiş imkanları da bulunmaktadır. Üniversite, 2000 li yılların başından itibaren, çok önemli uluslararası kuruluşlarla işbirlikleri yapmaktadır. Çok önemli akademisyenler kampusta seminer verir, bilimsel çalışmalar yapılır. Öğrenci değişim programları uygulanır. Bu şekilde öğrencilerin yurtdışı ile sürekli bağlantılı olmaları da sağlanır. Gençlerimizin ülkemizdeki sınav sisteminden, not ortalaması esaslarından uzak olarak, uygun eğitim rakamları ile eğitim almalarını sağlayan bu üniversite geleceğe atılan sağlam bir adımdır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!