Doğa Bilimleri Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi doğa bilimleri bölümü ülkemizde seçkin üniversitelerin fakülte içeriklerinde yer alan ve oldukça yüksek...

Doğa Bilimleri Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi doğa bilimleri bölümü ülkemizde seçkin üniversitelerin fakülte içeriklerinde yer alan ve oldukça yüksek üniversite giriş puanları ile girilebilen bir bölüm. Öğrencilerimiz Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi doğa bilimleri bölümünde ülkemiz eğitim sisteminin aksine, bir sınav şartı olmadan giriş yapabilirler. Seçkin bir eğitim almak için mutlaka zorlayıcı bir üniversite sınavında ter dökmek zorunda değilsiniz, sizi sınavsız kabul edecek son derece önemli bir üniversite var. Eurostar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımızda bu önemli Ukrayna Üniversitesi hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri alabilirsiniz. Ön kayıt ile kayıt hazırlıklarınızı öğrenci danışmanlarımızla yapabilirsiniz, sonrasında kaliteli bir üniversitede öğrenci olmanın şansını yaşayabilirsiniz.

Doğa bilimleri bölümü üniversitenin ilgi çeken bölümlerinden biridir. Bu bölümün temeli mühendislik eğitimidir. Mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi olarak geçmektedir. Doğa bilimleri bölümü, temel mühendislik eğitimlerinin verilmesi yanında, doğanın koşulları, sundukları, doğadan elde edilen bilimsel yöntemler, uygulamalar hakkında eğitim verilmesi olarak şekillenmektedir. Bilim ve teknoloji alanında yaşanan gelişmelerin izlenmesi, bu ilerlemenin hızının yakalanmasında, ışık tutacak öğrencilerin eğitilmesi amaçlanmaktadır. Doğa bilimleri bölümü, gerek yüksek lisans gerekse doktora eğitim programlarında da dahil edilen bir bölümdür. Ürünlerin ve hizmetlerin oluşturulmasında, yenilikçi uygulamaların kazandırılması, teknolojik gelişmelerin doğanın kaynakları ile harmanlanması ve kullanılması yeteneğinin geliştirilmesi, maksimum üretkenlik yakalanması bölümün eğitim amaçlarıdır.

Doğa bilimleri bölümü dört sene eğitim veren bir lisans eğitimi sunmaktadır. Genel anlamda mühendislik ve doğa bilimleri fakültesi bünyesinde, bilgisayar mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, makine mühendisliği, metalurji ve malzeme mühendisliği, endüstri mühendisliği ve inşaat mühendisliği bölümlerinde öğrencilerin eğitim almaları mümkündür. Dört sene süren eğitim teorik eğitimin yanında, son derece yeterli bir pratik, uygulamalı eğitim verilmesini de içermektedir. İngilizce ya da Rusça eğitim dillerinin mükemmel seviyeye gelmesi için hazırlık sınıfında eğitim verildiğini de belirtelim. Bundan sonra doğa bilimleri bölümü mükemmel eğitimi ile sizleri bekliyor.

İnsan odaklı, Bologna esaslarına uygun bir eğitim okulda verilmektedir. Buna göre, öğrencilerin yetenekleri ve zekaları, kapasiteleri dikkate alınmaktadır. Grup çalışmalarında deneyim kazanmalarına da son derece önem verilir, bunun kariyer yaşamlarında önemli katkıları olmaktadır. Laboratuar çalışmaları, sahalarda yapılan eğitimler de öğrencilerin donanımlı bir meslek eğitim almaları noktasında çok önemlidir. Kampusun ve eğitim binalarının buna son derece yeterli olduğunu belirtelim. Avrupa Üniversitesi olan bir okulda eğitim almak, mezun olduğunuzda diplomanızın Avrupa Ülkelerinde tanınması, geçerli olması anlamına gelmektedir. YÖK tarafından tanınan bir okul olması ise YÖK denkliği açısından da öğrencilerin zorlanmamasını sağlar. Kariyerlerine ister ülkemizde ya da yurtdışında birçok ülkeye şekillendirebilirler. Elbette Ukrayna nın sunduğu ekonomik eğitim olanakları da cabas. Yurtdışında seçkin bir okulda eğitim alırken, bunun maddi anlamda zorlanmadan yapılması da son derece bulunmaz bir avantajdır.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!