Ekoloji ve Yaşam Güvenliği Departmanı

Geleceğin mesleklerinden ve uzmanlık alanlarından biri olan ekoloji ve yaşam güvenliği lisans derslerini, eksiksiz bir şekilde, Simon Kuznets Harkov Ulusal...

Ekoloji ve Yaşam Güvenliği Departmanı

Geleceğin mesleklerinden ve uzmanlık alanlarından biri olan ekoloji ve yaşam güvenliği lisans derslerini, eksiksiz bir şekilde, Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi ekoloji ve yaşam güvenliği departmanı öğrencisi olarak alabilirsiniz. Üniversite bir bölge lideri olarak, Ukrayna nın en önemli yüksek eğitim kurumlarından biridir. Ekonomi alanında öncü bir üniversitedir ancak diğer bölümleri ile de Doğu Avrupa nın en prestijli üniversitelerinden biri olarak otoriteler tarafından gösterilmektedir. Dikkat çeken ve geleceğe yönelik kariyer vaadleri sunan bölümlerden biri ekoloji ve yaşam güvenliği departmanı, diğer bölümlerde olduğu gibi, öğrencilerimizi lise eğitimlerini gayet yeterli görerek, diplomaları ile kabul etmektedir. Bir sınav şartı, taban puanı uygulaması ise söz konusu değildir.

Ekoloji, canlıların çevreleri ile aynı zamanda bir canlının diğer bir canlı ile iletişimi, etkileşimini inceleyen son derece önemli, yaşamsal bir bilim dalıdır. Canlıların oluşması, üremesi, beslenmesi, gelişmesi ve yaşam habitatının incelenmesi gibi konular bu bilim dalının inceleme alanlarıdır. Bu bilim dalında incelemeler, sadece bilimsel olarak değil, aynı zamanda, kültürel ve sosyolojik noktalardan da yapılmaktadır. Yaşam güvenliği ise, canlıların günlük hayatlarında karşılaştıkları tehlikeleri incelemek ve bunların bertaraf edilmesinde yapılması gerekenleri inceleyen bir eğitimi kapsamaktadır. Ekoloji ve yaşam güvenliği departmanı bu iki son derece önemli çalışmayı harmanlayan, az üniversitenin fakültelerinde yer alan bir departmandır.

Ekolojide temel kavramlar, birey, popülasyon, kominüte, ekosistem, biyosfer, habitat gibi sayılabilir. Organizmaların yaşamında önemli olan faktörler incelenir ve birbirleri ile etkileşimleri birçok yönden incelenir. Bu bölümde, biyoloji, laboratuar çalışmaları, sosyoloji gibi birçok dersin eğitimi son derece kapsamlı şekilde verilmektedir. Ekoloji ve yaşam güvenliği departmanı, lisans yılları olarak dört yıl öğrencilerine eğitim vermektedir. Ukraynalı öğrencilerin yanında, ülkemizden ve birçok dünya ülkesinden öğrenciler de her sene bu bölümde eğitim almaktadır. Üniversitenin temel amacı bölümlerde detaylı bir eğitim vererek uzmanların yetişmesini sağlamaktır. Bilimsel yönden, gerek teorik, gerekse pratik açıdan son derece yeterli bir eğitim verilir. Avrupa standartlarında eğitim verilmektedir, kaldı ki üniversite genel anlamda bir Avrupa Birliği Üniversitesidir. Bologna eğitim kriterleri benimsenmiştir.

Eşdeğer Avrupa Üniversiteleri ile eğitim kalitesi açısından kıyaslandığında bir fark bulunmamaktadır. 1930 yılından bu yana eğitim hayatında olan okulun deneyimlerinden kaynaklanan eğitim kalitesi ile zenginliği ile tartışılmaz. Öte yandan, uluslararası işbirlikleri yoğun olan okul, öğrencilerine önemli yurtdışı eğitim fırsatları sunmaktadır. Ekonomik yönden kıyaslandığında ise Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi çok daha uygun harç rakamları ile öğrencileri memnun etmektedir. Yaklaşık olarak senelik 1500 USD arasında seyreden harç rakamları ile genel yaşam giderlerinin uygun olması, öğrencilerimizin ve ailelerinin zorlanmadan eğitim hizmeti almalarına olanak sunmaktadır. Siz de bu seçkin üniversitenin bir parçası olabilirsiniz. Birçok bölümle eğitim hizmeti alabilirsiniz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!