Ekonominin Düzenlenmesi Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi ekonominin düzenlenmesi bölümü ile modern kariyer olanakları için tercih edebileceğiniz son derece önemli...

Ekonominin Düzenlenmesi Bölümü

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi ekonominin düzenlenmesi bölümü ile modern kariyer olanakları için tercih edebileceğiniz son derece önemli bir bölüm. Bunu değerlendirmeli ve bu kaliteli üniversitenin sunduğu elit eğitim olanaklarından yararlanmalısınız. Bölgesinin en önemli ekonomi üniversitesi olan kurum, aynı zamanda bölgenin en önemli ekonomi otoritesidir. Ekonominin düzenlenmesi bölümü ise, geleceğin mesleklerinden biri olarak, kesinlikle incelenmesi gereken, kariyer olanakları da yerinde olan bir bölümdür. Dört senelik eğitim ile donanımı eğitim alacak, sonrasında isterseniz bu üniversitede, isterseniz Avrupa Üniversiteleri nde ya da ülkemizde üniversitelerimizde master eğitimlerinize, doktora eğitimlerinize devam edebileceksiniz.

Ekonominin düzenlenmesi bölümü dersleri olarak, temel ekonomi dersleri detaylı olarak verilmektedir. Ekonomiye giriş, işletme ve ekonomi için matematik dersleri, bilgi teknolojileri dersleri, işletme giriş dersleri, araştırma yönetimleri için proje dersleri, küresel siyaset dersleri, orta düzey ekonomi dersleri, muhasebe ilkeleri, ekonomik düşünce tarihi, uluslararası ekonomi, matematiksel ekonomi, mikro ekonomik analiz, ekonometri, para ve bankacılık, para teorisi ve politikası, kamu maliyesi, doğal kaynaklar ekonomisi, ekonomik kalkınma alanlarında gerekli dersler ve çok daha kapsamlı dersler lisans yılları içinde planlı şekilde verilmektedir. Ekonominin düzenlenmesi bölümü ile öğrenciler bir ekonomi yapısını incelemek, verileri analiz etmek ve düzenlenme, iyileştirme noktasında yapılması gerekenleri uzman gözüyle yapabilecek duruma gelirler. Bunda okulun yıllardır oturmuş eğitimi ve seçkin akademisyen kadrosunun büyük önemi bulunmaktadır.

Ekonominin düzenlenmesi bölümü, daha önce ekonomi ve yakın eğitimler alan gençlerin uzmanlık noktasında yüksek lisans eğitimi almaları için de son derece uygun bir bölümdür. Gerek zorunlu, gerekse seçmeli dersler ile öğrencilerin alanlarında uzman eğitim almaları sağlanır. Yedi adet fakültesi ile okulda öğrenciler eğitimlerinde en üst seviyeye gelirler ve mezun olurlar. Fakültelerden biri hazırlık dil eğitim sınıfıdır. İngilizce eğitim veren birkaç bölüm ve diğer bölümlerde ise Rusça eğitim verilmektedir. Diğer fakülteler ise, uluslararası iktisat fakültesi, pazarlama, ekonomik sibernetik, işletme yönetimi, inovasyon yönetimi, uluslararası turizm olarak birçok bölümle eğitim sunmaktadır.

Üniversite 2002 yılından bu yana, uluslararası üniversiteler birliği, Avrupa Üniversiteler birliği gibi kuruluşlara üye olan, üniversiteler sıralamasında ise önemli yerde olan bir kurumdur. Bu işbirlikleri sayesinde, öğrenci değişim programları, önemli projeler, seminer programlarına dahil olmak imkanını öğrencilerine sunmaktadır. Bunlara önemli burs programları da dahildir. Not ortalamaları yüksek olan öğrenciler, oku bünyesinde ya da çeşitli kuruluşlar tarafından verilen burs programlarına başvurabilirler. Bu nedenle, öğrencilerimize önerimiz her zaman dersleri takip etmeleri ve notlarını yüksek tutmamalarıdır. Öte yandan, genel anlamda üniversite okul ücretleri 1.2000 USD civarındadır ve bu da gerçekten uygun bir rakamdır. Harçlar senede iki defa, sömestre başlarında ödenebilir. Öğrenciler için şehirde genel yaşam giderleri de zorlayıcı ve masraflı değildir.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!