Ekonomik Bilişim Fakültesi

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Ekonomik bilişim fakültesi, yeni nesil bir bölüm olarak kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir fakültedir.Bilişim dünyamızın gelecekte çok daha...

Ekonomik Bilişim Fakültesi

Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi Ekonomik bilişim fakültesi, yeni nesil bir bölüm olarak kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir fakültedir. Bilişim dünyamızın gelecekte çok daha etkin olacak bir modernizasyon sistemidir. Bilişimin temellerinin öğrenilmesi, her alanda özellikle ekonomi alanında da kullanılmasını sağlar. Bunu gerçekleştirebilecek uzmanların yetişmesi ise gelecekte sistemin çok daha doğru işlemesini sağlar. Bu uzmanlardan biri de vereceğiniz doğru kararla siz olabilirsiniz. Eurostsar Yurtdışı Eğitim Danışmanlığımız ile iletişime geçerek, üstelik bir sınav giriş şartı olmadan, lise diplomanızla Simon Kuznets Harkov Ulusal Ekonomi Üniversitesi ekonomik bilişim fakültesine kayıt başvurunuzu yaptırabilirsiniz.

Üniversite ekonomi eğitimleri alanında ülkenin en önemli ve yön veren eğitim kurumudur. Modern unsurların takip edilmesi, biraz da üniversitenin izlediği Bologna esaslarından kaynaklanan bir özelliktir. Ekonomik bilişim fakültesi de bu noktada okulun modern ve ilerici anlayışlarının bir yansımasıdır. Bu bölümde eksiksiz eğitim verilmesi ancak sağlam bir altyapının söz konusu olmasından da kaynaklanmaktadır. Fakültenin eğitim amacı, organizasyon süreçlerinin iyileştirilmesi, öğrencilerin bunu gerçekleştirecek yetiye sahip olması, teknolojik gelişmelerin doğurduğu iyileştirmeleri ve yöntemleri öğrencilerin meslek yaşamlarında uygulayabilmeleri, bilişim ihtiyaçlarının anlaşılması ve yerine getirilebilmesi şeklindedir.

Ayrıca, veri ile altyapı güvenliğinin sağlanabilmesi, bir kriz durumunda alternatif çözüm yöntemleri belirleyebilmek ve bunları uygulayabilmek gibi birçok özellik öğrencilere kazandırılması hedeflenmektedir. Temel anlamda ekonomi dersleri ise, uluslararası ekonomi, para ve bankacılık, ekonometri, makroekonomik analizler, para teorileri ve politikaları, kamu maliyesi, doğal kaynaklar ekonomisi gibi temel derslerin bilişim dersleri ile şekillendirilmesi noktasında verilmektedir. Ekonomik bilişim fakültesi, dünyanın birçok ülkesinden uzman yetiştirilmesi için yurtdışından da öğrencileri kabul etmektedir.

Ülkemizden öğrencilerimiz ile birlikte birçok ülkeden gençler bu seçkin eğitimi almak için başvurmaktadır. Kontenjanlar içinde danışmanlarımızla bir araya gelerek başvurularınızı yapabilirsiniz. Ekonomik bilişim fakültesi, dört yıllık eğitim süresinde beklentilerinizi karşılayacak bir eğitim müfredatı sunacak. Dil seviyesinin uygun hale gelmesi için, lisans derslerinden önce hazırlık sınıfında dil eğitimi alacaksınız. Bir sene olan bu eğitim Rusça, Ukraynaca ya da İngilizce dil eğitimine göre şekillenecek. Yeterli bir eğitim sürecinin ardından, lisans derslerine tüm öğrencilerle eşit olarak devam edeceksiniz.

Neden zaman geçirmeden öğrenci danışmanlarımızla bir araya gelmiyorsunuz. Kayıt işlemleri, vize danışmanlığı ile oturma izni alınması işlemleri tarafımızdan yapılmaktadır. Yurtdışında ise, öğrencilerimizin havaalanından karşılanması, transferlerinin yapılması danışmanlarımız tarafından yapılır. Sağlık sigortası işlemlerinin yapılması, yurt ve diğer seçeneklerde konaklama rezervasyon ile kayıt işlemlerinin yapılması, şehir ve üniversite oryantasyonları, ikamet izinlerinin alınması, diğer gerekli resmi başvurular sizin için öğrenci danışmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Yurtdışında eğitimlerinizde, tüm acil durumlarda da yanınızdayız. Ülkemize yakın bir ülke, Ukrayna da eğitim almak birçok avantajı barındırmaktadır. Üniversite ve ülkede eğitim avantajları hakkında bilgi almak için iletişim kurmanızı bekliyoruz.

Messenger, Instagram ya da WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için hemen tıkla!Messenger ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!Instagram ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!WhatsApp ile iletişime geçmek için hemen tıkla, konuş!